Opublikowano

Włóczka chenille: jak łączyć ze sobą dwa motki?

Włóczka chenille jako lepsza alternatywa wełny czesankowej czy wełny merynosa jest świetnym materiałem na ręcznie wyplatane przedmioty, takie jak koce lub poduszki. Wykonane z niej koce są ciepłe i przyjemne w dotyku, a wyplatanie jest proste i szybkie – na stworzenie koca o wymiarach 100×150 cm wystarczą zaledwie 2-3 godziny! Nie dziwi więc, że z roku na rok stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia domu.

Pojedynczy motek ma około 25 m długości. W zależności od wymiarów koca czy poduszki na stworzenie całego produktu potrzeba kilku motków. Rodzi się więc pytanie: w jaki sposób łączyć ze sobą motki, aby połączenie było trwałe i niewidoczne? Sposoby są dwa:

  1. Związać końce dwóch motków na supeł – podczas wiązania należy zlokalizować supeł tak, aby znajdował się na lewej stronie produktu. Może to wymagać delikatnego skrócenia jednego z motków.
  2. Zgrzać ze sobą końce dwóch motków przy użyciu zapalniczki. W ten sposób wykorzystujemy całkowitą długość obydwu motków, jednak wymaga bezpiecznego obchodzenia się z ogniem. Uwaga: wykonywanie połączenia w ten sposób grozi poparzeniem lub pożarem. Jeśli nie jesteś w stu procentach pewna, nie próbuj tego sposobu!

Obejrzyj stworzony przez nas filmik, aby zobaczyć w szczegółach obydwa sposoby łączenia ze sobą dwóch motków włóczki chenille:

I gotowe! Nie było trudne, prawda? Takie połączenia są szybkie i trwałe, a jednocześnie w przypadku chęci rozplecenia produktu i rozdzielenia włóczek wystarczy rozplątać supeł lub rozciąć włóczkę w miejscu zgrzania, aby otrzymać z powrotem dwa osobne motki.

Odwiedzajcie nasz blog i kanał na YouTube po więcej inspiracji związanych z ręcznym wyplataniem!