Materiały do wyplatania: Gruba włóczka

Wyplatanie rękoma to popularna technika pracy z grubymi włóczkami. Jej zaletą jest możliwość wykonania wielu atrakcyjnych i funkcjonalnych projektów bez użycia żadnych narzędzi. Pierwsze projekty z zastosowaniem techniki wyplatania rękoma wykorzystywały wełnę czesankową. Jest to doskonały materiał do pracy, ale mniej funkcjonalny w użytkowaniu. Wyroby z wełny czesankowej są delikatne, przejawiają tendencje do mechacenia się i nie nadają się do prania w pralce. To znacząco utrudnia utrzymanie ich w czystości. Sama wełna jest droga, co zniechęca osoby początkujące do spróbowania swoich sił w wyplataniu. Dlatego hobbystom, którzy opanowali już technikę wyplatania na rękach, jak i tym, którzy dopiero szykują się do realizacji swojego pierwszego projektu oferujemy alternatywę.

Gruba włóczka: Włóczka tube czy chenille?

Włóczki tube i chenille to popularna alternatywa dla wełny czesankowej. Pierwsza charakteryzuje się gładką powierzchnią i miękkim wypełnieniem, które nie odkształca się podczas wyplatania – w razie pomyłki możemy rozpleść pętelki i rozpocząć realizację projektu od nowa ciesząc się taką samą jakością włóczki jak podczas pierwszego wyplatania. Włóczka tube jest dostępna w dwóch średnicach, dzięki czemu możemy uzyskać większy i mniejszy splot w zależności od realizowanego projektu. Włóczka chenille jest lekkim i wytrzymałym materiałem do wyplatania koców na rękach. Powstaje poprzez pocięcie poliestrowej tkaniny na paski, które są następnie skręcane ze sobą. Tej technologii produkcji zawdzięcza swoją miękkość, którą cieszycie się mimo wielokrotnego rozplatania i zaplatania włóczki.

Ile włóczki zamówić?

Ilość włóczki zależy od planowanej realizacji oraz wybranego rodzaju materiału. Szereg projektów możesz wykonać – w zależności od pożądanego efektu końcowego – z idealnie gładkiej włóczki tube z wypełnieniem poliestrowym lub puszystej włóczki chenille. W celu oszacowania niezbędnej ilości materiału polecamy skorzystać z naszego kalkulatora. Przykładowe wyliczenia prezentujemy również w opisach produktowych poszczególnych włóczek.

Gruba włóczka w naszej ofercie

Bezkonkurencyjna jakość w atrakcyjnej cenie

Osoby zainteresowane wyborem wysokiej jakości materiałów do wyplatania zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze optymalnego materiału do realizacji konkretnych zamierzeń projektowych. Materiały do wyplatania oferujemy w konkurencyjnych cenach i szerokiej palecie kolorystycznej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7