Opublikowano

Najlepsza gruba włóczka na koc? Gruba włóczka chenille!

Nic tak nie demotywuje człowieka do pracy, jak słabe efekty – to tyczy się również dziergania. Całe szczęście wyplatając grubą włóczką, ten problem znika, bo robótka dosłownie rośnie jak na drożdżach. Jednak i wśród tych grubych włóczek mamy lepsze i gorsze alternatywy. Upewnij się, że używasz tych najlepszych!

Gruba włóczka chenille

Nasz ulubieniec wśród grubych włóczek

Niezliczone ilości wydzierganych koców, poduszek i dywanów za nami, a my wciąż sądzimy, że jest bezkonkurencyjna. O czym mowa? Gruba włóczka chenille – według nas to najlepsza alternatywa, jeśli chodzi o grube sploty.

Lepsza niż wełna czesankowa?

Naszym zdaniem gruba włóczka chenille przebija wełnę czesankową na wielu płaszczyznach. Możecie być w szoku, w końcu wełna czesankowa to materiał naturalny, a polecana przez nas włóczka jest z poliestru. Uwierzcie jednak, że mamy naprawdę solidne argumenty.

  • Gruba włóczka chenille jest trwalsza, więc wygląda jak nowa jeszcze długo po zapleceniu. Wełna czesankowa szybciej się mechaci, co sprawia, że jej wygląd po jakimś czasie używania nie będzie już tak schludny jak na początku. A przecież mamy się cieszyć z naszych robótek – odstające włókna i zmechacenia zdecydowanie to utrudnią.
  • Lekkość naszej ulubionej włóczki jest jej kolejną zaletą. Przykładowo – koc o wymiarach 90 x 120 cm wykonany z włóczki chenille waży 1,25 kg, a wełniany aż 3,2 kg.
  • Trwałość w tym wypadku idzie w parze z możliwością ponownego wykorzystania. Dzięki temu, że gruba włóczka chenille jest mniej podatna na uszkodzenia i zmechacenie, to można bez obaw wielokrotnie zaplatać i rozplatać ten sam motek. Jest to szczególnie przydatne w przypadku początkujących dziergających – czasem trzeba coś spruć, a czasem nawet zacząć całkiem od nowa.
  • Koc, a także inne rzeczy wydziergane z włóczki chenille, możemy z łatwością wyprać – w naszym wpisie dowiesz się jak to zrobić. Wyroby z wełny czesankowej są w tym przypadku bardziej problematyczne, bo najbezpieczniej jest prać je chemicznie, a wiadomo, że łączy się to z czasem i dodatkowymi kosztami.

Korzyści płynące z grubej włóczki chenille

To nie koniec zalet naszej ulubionej włóczki! Należy wspomnieć, że jest ona miękka i przyjemna w dotyku, ciepła, a do tego bezpieczna dla dzieci i zwierząt, co gwarantuje nam certyfikat oeko-tex. I jeszcze jedna zaleta – w naszym sklepie oferujemy ją w tylu kolorach, że na pewno mamy także Twój ulubiony!

Podsumowując, gruba włóczka chenille ma taki sam zestaw zalet jak wełna czesankowa, a dodatkowo także cechy, których wełnie brak, a które sprawiają, że możemy bez zmartwień, przez długi czas cieszyć się skończoną robótką.

Do następnego dziergania!

Koniecznie pochwal się efektem swoich prac na naszej grupie na Facebooku – kliknij w przycisk poniżej!